Wodne sporty ekstremalne

Wodne sporty ekstremalne
Istnieje wiele rozmaitych rodzajów sportów ekstremalnych. Do nich zalicza się chociażby dyscypliny powietrzne oraz ziemne, niemniej jednak nie zapominajmy także o wodnych formach aktywności, jakie są wraz z biegiem czasu coraz bardziej ekscytujące.
Kajakarstwo i canyoning
Kajakarstwo to dyscyplina, która wiąże się ze sportem ekstremalnym dlatego, że jest to aktywność wysokiego ryzyka. W szczególności duże niebezpieczeństwo wykazuje dziedzina zwana kajakarstwem górskim. Niewątpliwie to jedna z form rekreacji, która powoduje olbrzymi https://witaminyswanson.pl/pl/producer/MedicaLine/38 wzrost adrenaliny. Canyoning z kolei polega na przekraczaniu zbiorników wodnych dziko płynących, najczęściej rzek, więc nie ma tu żadnych możliwości kontrolowania, jak będzie przebiegało przemieszczanie się wodą, jaki będzie nurt, jakie niebezpieczeństwa w niej się kryją itd.
Hydrospeed i rafting
Jako hydrospeed rozumie się spływ rzeką na specjalnie do tego celu przystosowanej desce, przeważnie plastikowej. Jest to zawsze spływ z wartkim nurtem. Jeżeli natomiast chodzi o rafting, to polega on na spływaniu z rzeki górskiej na pontonie. Jest tam cała masa piany, mnóstwo wody, a żeby nie utonąć spływa się w kamizelkach ratunkowych. Nierzadko zdarza się, że pływający w ten sposób wypadają z pontonu niesieni wartkim nurtem.
Żeglarstwo, nurkowanie i surfing
Żeglowanie jest uznawane jako sport wysokiego ryzyka, czyli mniej niebezpieczny niż sport ekstremalny, ale także zaliczany do tej kategorii dyscyplin. Jest uzależniony w dużym stopniu od warunków atmosferycznych. Kolejnym rodzajem wodnych dyscyplin ekstremalnych okazuje się nurkowanie, które nie tylko jest samo w sobie niebezpieczne, ale przeważnie wykonywane w oceanie okazuje się groźne ze względu na to, iż pływamy w otoczeniu niebezpiecznych zwierząt. Surfing zaś polega na swobodnym poruszaniu się na desce, a w związku z tym chodzi o to, aby fale, jakie pokonujemy były jak największe. Wydziela się rozliczny zakres surfingu, w tym między innymi kitesurfing, wakeboarding, czy też windsurfing.

Zobacz stronę autora: braided cable sleeving