Powietrzne sporty ekstremalne

Powietrzne sporty ekstremalne
Sporty ekstremalne okazują się wraz z biegiem czasu coraz bardziej ciekawą formą aktywności fizycznej i coraz chętniej wybieranym hobby. Wciągają, intrygują, kuszą, wyzwalają ogromne ilości adrenaliny oraz jeszcze większe ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia. W zakresie tego typu dyscyplin wysokiego ryzyka warto zaś wspomnieć o trzech podstawowych kategoriach podziału. Po pierwsze – sporty ziemne, po drugie – sporty wodne, po trzecie – sporty powietrzne i ta trzecia grupa dyscyplin będzie przedmiotem naszego tekstu.
Jak Dedal w przestworzach
Latanie to od zarania ludzkości jedno z głównych, niespełnionych człowieczych marzeń. Poczucie pełnej wolności, brak ograniczeń, fruwanie w przestworzach niczym ptak, nieskrępowane przemieszczanie się – to wszystko kusiło na tyle, że na przestrzeni wieków ludzie wymyślili rozliczną grupę powietrznych sportów ekstremalnych, jakie pozwalają odważnym unosić się w chmurach. Niektóre wymagają jedynie sprzętów, inne właściwego ekwipunku, jeszcze kolejne wiążą się z wieloma cechami osobowościowymi i predyspozycjami niezbędnymi do tego, aby ten rodzaj dyscyplin można było bez problemów uprawiać.
Najpopularniejsze przykłady
Wśród różnorodnych rodzajów sportów ekstremalnych z kategorii powietrzne warto wspomnieć między innymi o bungee jumping. Tę dyscyplinę w dzisiejszym świecie zna chyba każdy z nas, może nie z doświadczenia, ale w teorii. Jest t skakania na elastycznej linie z wysokości. Podobnie wyzwalające pozytywny stres i ogromną ekscytację jest sport zwany paralotniarstwem czy spadochroniarstwo. Wystrzeliwanie to następna modna dziedzina – odważnego wystrzela się między konkretnymi, dwoma obiektami, zawsze z dużych wysokości. Na tych wysokościach są wy rozciągane liny. Dodatkowo korzysta się do tego ze specjalnego systemu naciągu. Dodatkowo nie zapominajmy także bardzo modnym zwłaszcza w Stanach dream jumpingu, czyli skokach z wieżowców.

Zobacz stronę autora: parapety gdynia