Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne w definicji
Do popularnych ostatnimi czasy dyscyplin sportowych zalicza się między innymi wymagające olbrzymiej odwagi oraz wiążące się z ogromną ekscytacją sporty ekstremalne. Są to dziedziny aktywności, których uprawianie łączy się jednoznacznie z pewnym ryzykiem.
Świetna kondycja i duże zdolności
Aby móc uprawiać tego rodzaju dyscypliny, konieczne jest masaż żary przede wszystkim wykazanie się wielkimi zdolnościami – nie tylko znakomitą formą fizyczną, ale także i odpornością psychiczną. Zrobienie czegoś z jednej strony tak niebezpiecznego, a z drugiej jakże fascynującego to prawdziwe wyzwanie i wielki stres. Niezbędne jest solidne przygotowanie oraz wytrzymałość. Pojęcie sportów ekstremalnych zostało uwzględnione w Słowniku Języka galerie malarstwa online Polskiego i tam jest ono określane jako sporty realizowane w ciężkich warunkach.
Encyklopedia Sportów Ekstremalnych
W 1997 roku natomiast pojawiła się Encyklopedia Sportów Ekstremalnych, która została wydana przez Joe Tomlinsona. W niej zostały ujęte rozliczne dyscypliny sportowe, jakie uwzględniono w sportach ekstremalnych. Mowa tu między innymi o balonotniarstwie, skokach spadochronowych, skysurfingu, BASE Jumping, Bungee Jumping, lotniarstwie, lotach narciarskich, lotniarstwie kaskaderskim, wakeboardingu, kajakarstwie górskim, snorklingu, łodziach motorowych, surfingu tradycyjnym, nurkowaniu z akwalungiem, regatach żeglarskich czy też motocross, BMX, mountain boarding i szeregu innych dyscyplin. Generalnie ten rodzaj sportów dzieli się na trzy ważne kategorie- sporty zimowe, sporty powietrzne oraz wodne.