Spadochroniarstwo w teorii

Spadochroniarstwo w teorii
Spadochroniarstwo to dziedzina sportowa oparta na skakaniu ze spadochronem, ale jest cała masa rozmaitych rodzajów charakteryzowanej tu dyscypliny, więc warto przeczytać poniższe fragmenty, aby dowiedzieć się na czym w praktyce owa aktywność fizyczna polega i w jakiej postaci można ją wykonywać.
Sport nie stary
Dyscyplina ta uchodzi za dość młodą, w porównaniu z szeregiem różnorodnych innych dyscyplin. Przeważnie opiera się ona na wolnym spadaniu skoczka, który dryfuje w powietrzu na spadochronie niczym ptak, ale także można mówić o rozmaitych akrobacjach, które skoczek wykonuje w trakcie lotu. Ta druga forma spadochroniarstwa to już jednak wyższa szkoła jazdy, dlatego też nie profesjonalista raczej nie będzie w stanie oddać się temu rodzajowi charakteryzowanej dyscypliny sportowej.
Jakie http://www.serwis-pc.org.pl/gdynia.php dyscypliny?
Omawiane tu spadochroniarstwo opiera się na wyszczególnieniu kilku rodzajów jego odmian. Można wspomnieć o akrobacjach, celności lądowania, formacjach na czaszach czyli CRW, formacjach w swobodnym, luźnym spadaniu w pozycji wertykalnej, a więc VFS, a także formacje w swobodnym spadaniu w pozycji płaskiej, czyli RW. Dodatkowo nie zapominajmy także o Para-Ski, jakie kiedyś było modne, ale dziś już nie jest aż tak popularne. Kolejna dyscyplina to latanie w wingsuicie, a także canopy piloting a więc pilotowanie czaszami oraz szereg dyscyplin artystycznych takich jak skysurfing, freestyle czy freeflying. Jeszcze czymś innym okazują się skoki spadochronowe typu B.A.S.E jumping, a więc skakanie z obiektów takich jak anteny, klify, urwiska, budynki.

Zobacz stronę autora: stropy fundamentowe